גור חדש בבית

להביא גור חדש הביתה היא ללא ספק אחת החוויות הכיפיות והמרגשות ביותר עבור הילד או המשפחה או בעצם כל אדם המחליט לקחת על עצמו את האחריות וההנאה שבגידול כלב.
בין אם הגור שלכם מגיע ממגדל ובין אם מעמותה, אחד הדברים הראשונים שיש לעשות הוא לקבוע תור לבדיקה ראשונית אצל הוטרינר. כך, אם תימצא בעיה רפואית, תוכלו לידע מיד את המקום ממנו לקחתם את הגור, במיוחד אם מדובר במחלה מדבקת .
לבדיקה הראשונית אצל הוטרינר יש להביא כל תיעוד קיים על בריאותו של הגור כולל חיסונים ותילוע באם ניתן. כדאי לכתוב מראש כל שאלה שיש לכם לוטרינר , לפעמים בזמן הבדיקה עצמה לא זוכרים לשאול הכל.
רצוי לא להאכיל את הגור שעה לפני הנסיעה לוטרינר מאחר וגורים רבים חשים בחילה בנסיעה.
הוטרינר יבצע בדיקת בריאות מקיפה לגור ובמידה והגור בריא ובגיל המתאים, יחסן אותו חיסון ראשון.
אלה מועדי החיסון:
חיסון משושה: ( כנגד וירוס הפרוו,וירוס הכלבלבת, דלקת כבד הנגרמת מנגיף האדנו, וירוס פאראינפלואנזה, ושני זני מחלת העכברת) ניתן החל מגיל 6 שבועות לראשונה כאשר יש לחזור על החיסון פעמיים בהפרש של חודש אחד לאחר מתן החיסון הראשון, לאחר מכן החיסון ניתן אחת לשנה.
 
חיסון הכלבת: ניתן מגיל שלושה חודשים ומעלה, חיסון זה הנו חובה חוקית, מאחר וכל אדם המחזיק כלב במדינת ישראל חייב ברישיון להחזקת כלב. התנאים לקבלת הרישיון הם כמובן חיסון כלבת שנתי, המצאות שבב אלקטרוני מתחת לעורו של הכלב (לכן מחדירים שבב בזמן חיסון הכלבת הראשון, אלא אם כבר הוחדר שבב קודם לכן), תשלום אגרת הרישוי, וגיל בעל הרישיון מעל 18 שנה.
תילוע: טיפול זה איננו חיסון, אלא טיפול תרופתי המיועד למגר בעייה רפואית נפוצה. כלבים נוטים לסבול מזנים מסוימים של תולעי מעיים, גורים במיוחד, לכן מקובל לתת טיפול כנגד תולעים פעמיים בהפרש של חודש לגור, ואח"כ אחת לחצי שנה.
על מנת שגור הכלבים שלכם יאהב במשך חייו לבוא למרפאה, כדאי להביא אותו כמה פעמים בשנה רק להגיד שלום ולקבל מאיתנו ליטוף וביסקויטט קטן, זאת כדי שלא יקשר את המרפאה רק עם זריקות או בדיקה העלולה להלחיץ אותו, הוא צריך להרגיש שנחמד לבוא למרפאה, ד"ר קהל הוא חבר שבאים לבקר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.